[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Servere Oficiale Nevex » Tutoriale SA:MP » [TUTORIAL]Cum sa-ti maresti sansele de a intra intr-o factiu
[TUTORIAL]Cum sa-ti maresti sansele de a intra intr-o factiu
snowerDate: Суббота, 19.12.2015, 03:37 | Message # 1
Генералиссимус
Group: Administrators
Messages: 530
Reputation: 16
Status: Оффлайн
Salut, am observat ca multi playeri de level mic, se plang ca liderii nu accepta aplicatiile lor.
Dar asta nu este intamplator.
Bun, este primul meu tutorial, nu obisnuiesc sa fac lucruri de genul asta, dar vreau sa ajut si eu pe cineva, gen playerii de level 7-10-15 care sunt seriosi, dar pur si simplu nu sunt acceptati.
O sa parcurgem de la alegerea nick-ului pana la aplicatie in sine.
  • Asigura-te in primul rand ca ai numele scris cat mai decent si citet posibil, de exemplu: Nick-ul Andrei, este un nick simplu, dar daca tu pui nick-ul 4ndre1, nu este in regula. Foloseste un nume simplu, usor de citit, care dovedeste o simplitate si o seriozitate.
  • Dupa ce ai trecut de pasul unu, alege factiunea potrivita petru tine . Acest lucru este extrem de important, de ce? Ex: Tu ''Ghita'' care iti place foarte mult sa tragi cu arma, te duci intr-o factiune pasnica, o sa te plictisesti, si o sa iesi cu quitgroup, iar FH-ul tau va fi afectat intr-un mod foarte dureros pe parcursul sederii tale pe acest server, FH-ul reprezinta un element foarte important in alegerea in factiune. Deci daca iti place sa tragi cu armele, du-te intr-o mafie, daca iti place seriozitatea, sa faci un raport saptamanal, sa ai anumite responsabilitati du-te intr-o pasnica, iar daca iti place actiune, sa arestezi criminali, du-te intr-un departament.
  • Urmatorul pas ar fi sa ai un trecut si un numar de warn-uri cat mai scazut, daca tu ai antecedente foarte serioase pe acest server, e posibil ca liderul respectiv sa-i fie frica sa nu se repete aceste chestii si la el in factiune, drept urmare vei lua rejected.Cel mai bine e sa faci o schimbare, nu mai face DM excesiv, nu mai injura aiurea, si chestiile astea se vor vedea pe parcurs, o sa ai mai mult de castigat.
  • Prietenii, poate va intrebati, ce legatura au prietenii ? Pei e foarte simplu, ca vrem sau nu sa recunoastem, cine se aseamana se aduna. Daca vrei sa joci frumos si curat, incearca sa-ti fac niste prieteni inteligenti care joaca si ei frumos si curat, daca umbli cu codati/dm-isti automat o sa devii unul dintre ei.
  • Gramatica/Greselile de scriere, stiu ca in acest topic probabil exista multe greseli gramaticale/ de scriere, dar ganditi-va cat de mult am scris eu aici, voi aveti de scris doar o simpla aplicatie, daca vreti sa faceti o impresie foarte buna, incercati sa folositi diacritice, sa scrieti cu ''-'' si cu '','' acolo unde trebuie adica ''Cuvant, cuvant''Probabil credeti ca nu este important decat la News Reporters, dar nu doar acolo se pune accent pe gramatica, la toate factiunile, dar asta tine cont si de cum esti tu in realitate, daca mereu scrii corect inseamna ca esti un om care iti cunosti limba natala si esti un om cu un grad de inteligenta.
  • Cat de mult trebuie sa scrii intr-o aplicatie? Ati observat ca la unele categorii scrie ''Minim 30 de cuvinte'' asta e un semn, nu trebuie sa bagi tu acolo 2-3 cuvinte, din potriva, trebuie sa scrii foarte mult si foarte gandit, de ce? Pentru ca trebuie sa transmiti liderului/co-liderului ca tu esti stapan pe situatie, ca sti cine esti, sti de ce vrei sa faci parte din factiune. Acele chestii sunt pentru a convinge liderii ca meriti cu adevarat, si ei vor sa vada daca chiar va doriti sa intrati.

 
Bun, asta este tot, urmati pasii acestia si poate sansele voastre se vor marii, invatati daca luati rejected sa nu mai dati vina pe lideri ca se intra doar pe pile, ganditi-va ca poate si voi sunteti de vina.
Apreciez daca imi acordati un +1 pentru munca.
PACE.
 
Forum » Servere Oficiale Nevex » Tutoriale SA:MP » [TUTORIAL]Cum sa-ti maresti sansele de a intra intr-o factiu
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Rules of Chat
Mini-chat
+Mini-chat
0
Open profile